Amazonda kimler satış yapabilir? Satışa başlamadan dikkat edilmesi gerekenler 

Amazon'da satışa karar vermeden sorulması gereken temel soru ‘’Amazon'da satış yapmalı mıyım? dır.‘’ Kimi Sektör-Firma ve ürün türleri daha niş pazarlarda daha iyi performans sağlayabilecek iken;Amazon için uygun olmayabilir.

Hemen hemen satıcının sormuş olduğu en önemli soruların artık başında gelen amazonda kimler satış yapabilir? Ürününüz dünyanın en büyük pazarı için özel olarak üretilmiş de olabilir. Satış yapmadan önce ürün araştırması ve keyword analizi ile durum ve pazar tespiti yaptığınızdan emin olun.

Amazonda kimler satış yapabilir? Hemen herkes Amazonda satış için ürün listeleyebilir…

Amazon’daki rekabetin kapsamı neredeyse diğer pazarlardan çok daha yüksektir.

Ürün listelemenizin veya hizmet türünüzün Amazon’da en çok satanlar arasında olduğunu görebilirsiniz. Bu bir açıdan iyi bir haber olsa da, aynı zamanda rekabet seviyenizin daha da yüksek olacağı anlamına gelir. Ürününüz, etrafınızdakileri geride bırakacak kadar öne çıkabilecek mi?

Bu kritik ve Öncelikle yanıtlamanız gereken bir soru dur.

Amazonda farklı satış modelleri:

Amazon’da satış yapmaya karar verdikten sonraki adım; hangi iş modelinin sizin için en uygun olduğuna karar vermektir.

Reseller

Amazon satıcıları genellikle perakende Arbitraj seçeneğini tercih eder. Bu, fiziksel bir perakende mağazasında düşük maliyetli veya indirimli ürünler bulma, ardından Amazon’da daha yüksek bir fiyata satma ve aradaki farkı kazanç edinme yöntemidir.

Para kazanmanın hızlı ve yaygın bir yolu,ancak zaman alan bir süreçtir ve potansiyel seçenekleri araştırmayı ve tanımlamayı içerir.

Private label satıcı

Private Label  satıcısı, bir perakendecinin üçüncü bir tarafça ürettirdiği, ancak kendi markası altında sunduğu ürünleri satar. Bu, genellikle küçük girişimcilerin ürünlerini kendi markaları altında tanıtmak için daha büyük pazarlardan yararlanmalarına yardımcı olur.

Amazon, Walmart ve Alibaba gibi e-ticaret platformlarında zaten yerleşik bir ko!!!!! bir  marka yapabilirsiniz.

White label satışı

amazonda kimler satış yapabilir

Beyaz etiket, jenerik ürbünleri alıp onlara markanızı ekledikten sonra sanki sizmişsiniz gibi satmayı içerir.  böylece üretim veya ürün tasarımında zaman kazanırsınız.

Amazon’da beyaz etiketli ürünler satmak, diğer pazarlara kıyasla nispeten kolaydır, çünkü neredeyse sınırsız seçenek mevcuttur. Amazon deposundan toplu sipariş yoluyla veya pazarı araştırarak gerçekleştirilebilir.

Hedef kitleniz kimler?

Bir strateji belirlemenin belki de en önemli yönü müşterilerinizin kim olduğunu ve nerede bulunduklarını anlamaktır.

Gurur duyduğunuz bir ürün veya hizmetiniz olabilir, ancak satış yapabileceğiniz bir taban yoksa kendinizi başarısızlığa hazırlamış olursunuz. Sağlam, güvenilir bir müşteri portföyü belirlemek,başarı için şansınzı önemli ölçüde artıracaktır. 

Konumlanmanız nasıl olmalıdır?

Amazon’da satış yapmanın genellikle göz ardı edilen bir diğer yönü de pazardaki konumunuzu anlamaktır.

İnsanların satın almak isteyeceği bir ürününüz var mı? Bunun için bir talep var mı?

Yukarıdaki bölümde olduğu gibi, bu sorunun büyük bir kısmı Amazon’un en çok satanları incelenerek ve ürün ya da hizmetinizin yüksek Amazon satışları için hazır olup olmadığı anlaşıldığında çözülebilir.Satılmasını beklediğiniz ürün kategorisi özellikle kazançlı değilse, bu en iyi yatırım fikri olmayabilir.

Yazıyı Paylaşın
Whatsapp
Facebook
Twitter
LinkedIn
İlginizi Çekebilir